Nový Zéland 

Aotearoa - země "velkého bílého mraku"

Zajímavá místa Nového Zélandu

Wellington

Kapiti Coast (autor: James Dignan, licence: GNU FDL)

Wellington je hlavní město Nového Zélandu, Maoři mu říkají Te Whanganui-a-Tara or Poneke. Hlavním městem se stalo roku 1865, kdy v této roli nahradilo Auckland. Svoje jméno podědil po vévodovi z Wellingtonu v Anglii.

Wellington je hustě osídlený, je to druhé nejlidnatější město Nového Zélandu a jestli jsem to správně pochopil, tak území města Wellington nezahrnuje jen samotné město, ale celý region s venkovem plus ještě Kapiti Coast.

Wellington je velmi kulturní město, je centrem novozélandského filmu, divadla, nabízí bohatý nočníh život, je správným místem pro kavárenské typy. Nachází se tu Muzeum Nového Zélandu, Symfonický orchestr Nového Zélandu, taky balet a koná se tu mezinárodní festival umění, co víc si kulturní člověk může přát, že. Kdybyste se ve Wellingtonu chtěli kulturně občerstvit, ptejte se po Courtenay Place.

V několika studiích se Wellington umístil na předních místech v hodnocení kvality života.

No, jak to tu píšu, skoro mě mrzí, že jsem tam nikdy nebyl, kdo je na tom podobně, může se aspoň pokochat panoramatickými fotkami Wellingtonu ;-) Někde tam na kopečku u zátoky by se asi chvíli dalo žít.

Panoramatický Wellington (autor: Donovan Govan, licence: GNU FDL)

Noční Wellington (licence: CC SA)


Mapa Wellingtonu

[ Nahoru ↑ ]

Aktualizováno: 21. 8. 2007
Kontakt na autora
2005 - 2018 © Webdesign - Peter Láng